З метою поглибленого засвоєння теоретичних знань здобувачів освіти ВСП «Свалявський технічний фаховий коледж НУХТ», популяризації питань з охорони праці серед молоді та реалізації робочого плану заходів в рамках проведення «Тижня охорони праці» з нагоди відзначення Всесвітнього дня охорони праці у 2024 році 26 квітня відбулося цікаве заняття з охорони праці в онлайн режимі в cередовищі GOOGLE MEET, який організувала та провела Іванна СИВНІЙ – куратор групи ДХ-211, інженер з охорони праці коледжу.
Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Так само збігається і девіз, який визначає Міжнародна організація праці.
Міжнародна організація праці (МОП) є однією із найстаріших міжнародних міжурядових організацій. У 2024 році їй виповниться 105 років. Своїми першочерговими завданнями вона визначає: підтримку демократії і соціального діалогу, боротьбу з бідністю і безробіттям, заборону дитячої праці.
У міжнародний день охорони праці в Україні також відзначають День охорони праці (указ Президента України № 685/2006, виданий 18.08.2006). День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні.
Щороку МОП визначає тему (девіз) Всесвітнього дня охорони праці. Девіз 2024 року – «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці» (The impacts of climate change on occupational safety and health).
Зміна погодних умов значно впливає на сферу праці, особливо на безпеку та здоров’я працівників. Приклади професійних ризиків, які посилюються зі зміною клімату, включають тепловий стрес, ультрафіолетове випромінювання, забруднення повітря, великі промислові аварії, екстремальні погодні явища, збільшення трансмісивних захворювань і підвищений вплив хімічних речовин.
В умовах війни цей день набуває особливого значення. Тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування. Організувати охорону праці в умовах воєнного стану – надскладне щоденне завдання, до виконання якого потрібно підготуватися належним чином. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються, у тому числі внаслідок загибелі працівників на робочих місцях. У той час, як країна втрачає найкращих, неприпустимо допускати смертельних випадків на виробництві. Важливо підвищити увагу працівників і керівництва підприємства до питань безпеки й гігієни праці, постійно вдосконалювати систему управління охороною праці та впроваджувати найефективніші практики, щоб забезпечити безпеку на виробництві.
Адміністрація коледжу використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань організації безпечних умов праці. Відповіді на найбільш запитувані питання, рекомендації, як працювати безпечно в умовах війни, консультації можна отримати у службі охорони праці коледжу. Співробітники служби охорони праці відвідують структурні підрозділи коледжу та надають індивідуальні консультації, безпосередньо спілкуються з співробітниками тощо.
Адміністрація та профспілковий комітет пропонують долучитися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві в мирний час та під час воєнного стану.
Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці. Організацію безпечних та нешкідливих умов праці вважати одним з першочергових завдань адміністрації, профспілкового комітету, керівників структурних підрозділів, служби охорони праці коледжу для забезпечення права співробітників та здобувачів освіти на безпечні умови праці.