Зустріч із заступником міністра освіти і науки україни

   

24 лютого 2020 року з робочим візитом у Закарпатській області перебував заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

 У зустрічі взяли участь в.о. голови обласної державної адміністрації О. Гетманенко, заступник голови обласної державної адміністрації О. Травіна, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Г. Сопкова, Голова Ради директорів коледжів Закарпатської області Йовбак В.Д.,  керівники закладів фахової передвищої освіти області.

Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний звернув увагу присутніх на основних аспектах імплементації Закону України „Про фахову передвищу освіту”, шляхи подальшого функціонування закладів фахової передвищої освіти, що є структурними підрозділами закладів вищої освіти, передачу у 2021 році фінансування закладів фахової передвищої освіти на місцевий рівень.

Також Єгор Стадний наголосив на необхідності підвищення якості підготовки кадрів у закладах фахової передвищої освіти та відповідності потребам ринку праці, позаяк заклади вищої освіти вже сьогодні відчули зміни у фінансуванні із урахуванням результатів діяльності. Йшлося і про прийняття Закону про професійну освіту, який має об’єднати в єдину систему заклади фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Серед іншого керівники закладів фахової передвищої освіти порушили  питання, що виникають під час ліцензування освітньої діяльності, йшлося про акредитацію, про незадовільне фінансування  закладів фахової перевищої освіти, а також фінансування щодо здобуття повної загальної середньої освіти.